מנהיגות רב תחומית

כדי להיות מנהיג צריך ללמוד לזהות הזדמנויות

מנהיגות רב תחומית

מנהיגות רב תחומית


במסגרת המסלול הרב תחומי קיים מסלול  שכותרתו "מנהיגות" אשר תכניו בנויים על שתי אבני יסוד. הראשונה שמה דגש על העצמה אישית ועל גילוי המנהיג שבכל אחד ואחת מאתנו תוך עיסוק בסוגיות כמו: ביטחון עצמי, העזה, הצבת מטרות ומימושן, פיתוח ראייה אופטימית ועוד. השנייה, פועלת לפיתוח מודעות חברתית והשתתפות אזרחית בקרב התלמידים מתוך הנחה שמנהיגות נעוצה בחיבור לקהילה ומתוך רצון לעודדם להיות אזרחים פעילים ויוזמים בחברה הישראלית. במסגרת מסלול זה התלמידים ישתתפו במספר סדנאות:


תקשורת בין אישית – אדם ומחשבה 


תקשורת בין אישית היא אחת המיומנויות החשובות ביותר בחיים שלנו, בין אם זה בכיתה, במקום העבודה, בצבא, במשפחה, בין בני זוג או בין חברים. תקשורת בין אישית נכונה יכולה לקדם אותנו, בעוד שתקשורת שגויה יכולה להרוס מערכות יחסים. בסדנה זו נתרגל הקשבה –  עד כמה אנחנו מקשיבים באמת, או ממתינים לדבר ונבין ונתייחס לשפת הגוף כחלק מהיכולת שלנו לתקשר ולהבין סיטואציות. נתאמן ב-"מינגלינג" - איך מחזיקים שיחה? ונלמד לפרגן ככלי לחיזוק קשרים אישיים. הסדנה מגבשת ומלאה בהומור, משלבת תיאטרון ואימפרוביזציות באמצעות מתודות חוויתיות המובילות לדיונים, תוך אספקת ארגז כלים למשתתפים.


מעורבות אזרחית בפעולה

סדנת עמותת "המשרוקית" –  "אמת בפרסום" בעידן הפייק ניוז.  

אנו חיים בעידן מוצף במידע: עידן בו פוליטיקאים פונים אלינו ישירות דרך המדיה החברתית בזמן אמת, עידן בו אנו מחליטים בעצמנו מה לקרוא ומתי, עידן בו מרוב מידע קשה לנו להחליט מה נכון ומה שגוי, קשה לדעת במי ניתן לתת אמון, מי מחויב לאמת ומי מנסה להטעות אותנו. לכן החלטנו לחשוף בפני תלמידי המסלול את עמותת ה'משרוקית', אשר באמצעות מעקב על השיח הציבורי בישראל, בודק את אמינותן של אמירות פומביות של נבחרי ואנשי ציבור בכירים, ובכך מעניק כלי חיוני לצריכה מושכלת של החדשות. אנו מאמינים כי אם תלמידים ילמדו את חשיבות העובדות וידעו להפריד בין דעות, עובדות והקשרים מגיל צעיר, הם יהיו חסינים יותר למניפולציות התקשורתיות הנוצרות בזירה התקשורתית הנוכחית

סדנת תקשורת חברתית  ועמידה מול קהל –

במסגרת הסדנה מתרגלים התלמידים עמידה מול קהל,  העברת מסרים ושכנוע, הכרת מושגי יסוד הקשורים לעמידה מול קהל בפורמים ומעמדים שונים בדגש על שפת גוף, ועבודה עם ובלי אמצעיים טכניים. הסדנה מפתחת מיומנויות תקשורת ומשפרת את הביטחון העצמי ויכולת הביטוי בכל הנוגע להעברת מסרים במטרה להעניק לתלמידים כלים להתבטא ולהציג את עמדותיהם בביטחון ובהנאה.


מסלול המנהיגות 

הוא חלק בלתי נפרד מהמסלול הרב תחומי – התלמידים משולבים בכיתות הרב תחומיות וזוכים לכל העושר הלימודי, האינטלקטואלי, החברתי והחוויתי בתחומי האומנות, המדע והחברה, שמציע מסלול זה, ממש כפי שמשולבים בכיתות אלה תלמידי הנדסת תוכנה.

 


תנאי קבלה


* ממוצע תעודה – 85 לפחות.


* במתמטיקה – רמת 5 יח"ל.

* באנגלית –


עלומים- הקבצה אא- ציון עובר, הקבצה א׳1 - ציון 85 ומעלה

קלמן- מצוינות - ציון עבור, הקבצה א- ציון 85 ומעלה.


* מבחני התאמה וראיון אישי – יש להביא כלי כתיבה, צילום של תעודת מחצית כתה ט', 2 תמונות פספורט.

המבחנים יבדקו את היכולת האינטלקטואלית-קוגניטיבית של התלמידים, את מידת סקרנותם ונכונותם להרחיב אופקים ואת נכונותם למעורבות חברתית.


Comments