מנהיגות רב תחומית

כדי להיות מנהיג צריך ללמוד לזהות הזדמנויות

מנהיגות רב תחומית

 מנהיגות רב תחומית

במסגרת המסלול הרב תחומי  קיים מסלול  שכותרתו "מנהיגות" ותכניו בנויים על שתי אבני יסוד –

האחת –פועלת לפיתוח מודעות חברתית והשתתפות אזרחית בקרב התלמידים,

השנייה – שמה דגש על העצמה אישית, על  גילוי המנהיג שבכל אחד ואחת  מאתנו.

לשם כך בנינו כמה סדנאות:

 

סדנת מודל או"ם - שמטרתה  יצירה  וטיפוח מנהיגות בקרב בני הנוער באמצעות סימולציות של הדיונים בוועדות האו"ם. הסדנה כוללת הכרה של ארגון האו"ם, של כללי הדיון הנהוגים בו, הבנת מצבה של מדינת ישראל באו"ם, חשיפה לנושא יחסים בינלאומיים, לשיטות מחקר, לעמידה מול קהל ומצלמה. ועל בסיס זה מתחילים התלמידים בסימולציה של דיונים בוועדות האו"ם העוסקים בשאלות אנושיות וחברתיות מרכזיות  עמן מתמודד הארגון.. הסדנה מתנהלת בשפה האנגלית והתלמידים שרובם אינם "דוברי אנגלית" רוכשים ביטחון  ושליטה בשפה זו.

 

סדנה בשיתוף עם המשמר החברתי של הכנסת - המשמר החברתי  הוא ארגון וולונטרי שפועל בכנסת כגוף פיקוח אזרחי למען הציבור, מאז מחאת 2011.  הארגון מתמקד בתחום החקיקה החברתית, בדרך של  יצירת מעורבות אזרחית בתהליכי קבלת ההחלטות בכנסת. פנייתנו לארגון לשיתוף פעולה נענתה בחיוב ואנשיו בנו סדנה מיוחדת עבור תלמידי תיכון רוטברג.

במהלך הסדנה נחשפים התלמידים  לעבודת הכנסת ובמיוחד לתהליך החקיקה, לומדים להכיר את הצעות החוק הנמצאות בדיון, ומתחלקים לקבוצות המתמקדות כל אחת בהצעת חוק המעניינת אותה. בהדרכת מנחה הסדנה הם עורכים מחקר, צופים בצורה מודרכת בעבודת אחת מוועדות הכנסת וכותבים עדות. כמו-כן, הם מנסחים פרוש להצעת החוק שיופיע באתר הארגון. משרד החינוך הכיר בעבודה זו כמטלת ביצוע הנדרשת לבגרות .

 

סדנת גרפיטי – אומנות הרחוב  נוכחת ומשפיעה במרחב הציבורי. היא מוסיפה נפח אמנותי ויצירתי לרחוב, אך גם לעתים גם ונדליסטי. אנו רוצים  להשתמש בכוח האמנות להשפיע על הקהילה בצורה חיובית, ערכית ומכבדת. במהלך הסדנא  לומדים התלמידים את נושא אמנות רחוב בישראל, מכירים את הטכניקות ואת התכנים, של האמנים השונים, מתנסים בציור בטכניקות אלה ולבסוף עושים למען הקהילה. תלמידי הסדנה יציירו את קיר הכניסה  של מרכז רב שירותי לקשיש ברמת השרון.

 סדנת תקשורת חברתית  ועמידה מול קהל -  

מטרת הסדנה, ללמוד איך להתבטא ולהציג בפני קהל בביטחון ובהנאה.

במסגרת הסדנה מתרגלים התלמידים עמידה מול קהל,  העברת מסרים ושכנוע, הכרת מושגי יסוד הקשורים לעמידה מול קהל בפורמים ומעמדים שונים בדגש על שפת גוף, ועבודה  ובעבודה עם ובלי אמצעיים טכניים. הסדנה מפתחת מיומנויות תקשורת ומשפרת את הביטחון העצמי, ויכולת הביטוי בכל הנוגע להעברת מסרים.

 

מסלול המנהיגות הוא חלק בלתי נפרד מהמסלול הרב תחומי, כלומר התלמידים משולבים בכיתות הרב תחומיות וזוכים לכל העושר הלימודי, האינטלקטואלי, החברתי והחוויתי בתחומי האומנות, המדע והחברה, שמציע מסלול זה, ממש כפי שמשולבים בכיתות אלה תלמידי הנדסת תוכנה. 


תנאי קבלה 

ממוצע תעודה – 85 לפחות.

במתמטיקה – רמת 5 יחידות.

באנגלית – מצוינות – 80

   א'1(עלומים), א'(קלמן) - 85

מבחני התאמה וראיון אישי – יש להביא כלי כתיבה וצילום של תעודת מחצית כתה ט'.Comments