מסלול רב תחומי

כדי להיות מנהיג צריך ללמוד לזהות הזדמנויות


המסלול הרב-תחומי - חגיגה של חוויה וידע

המסלול הרב תחומי - חגיגה של חוויה וידע

במסלול זה משתלבים באופן מלא תלמידי מסלול הנדסת תוכנה ומסלול המנהיגות.

חוויה של ידע

בתחום המדע  תפגשו מרצים אורחים שיגיעו לביה"ס להרצאות וסדנאות בנושאי מדע, חברה, אומנות, לעתים קרובות מנקודת מבט רב תחומית - מדע בקולנוע, מסתרי המוח, מדע ואמנות חזותית, מדע פוגש מצלמה ועוד...

 

חוויה של התנסות  והתפתחות אישית בתנועה, קצב, משחק, ריקוד  ואימפרוביזציה במסגרת סדנאות מרתקות.

 

חוויה של אמנות

תצאו לסיורי גרפיטי במהלכם תגלו את עולם הגרפיטי בתל-אביב ואף תתנסו בציור גרפיטי. תפגשו את מיטב היוצרים והמבצעים בתחום המוסיקה, תתקרבו לאמנות חזותית באמצעות סיורים מודרכים במוזיאון,  תחוו מופעי מחול ומוסיקה, תצפו בתיאטרון לעתים קרובות במיטב ההפקות העולות על במות הארץ, תתרגשו בסרטי קולנוע בצפייה משותפת לתלמידי המסלול, סרטים  העוסקים בשאלות חברתיות, אירועים היסטוריים, תרבותיים.

 

חוויה של למידה -  במסגרת הכיתה הרב-תחומית מתקיימת למידה ברמה גבוהה, מתאפשר בה דיון פורה והעשרה הדדית.  בכיתה י' תלמדו את כל המקצועות ולקראת המעבר לכיתה יא' תוכלו לבחור בשילובים מרתקים – מדע מדויק (כימיה, ביולוגיה, פיסיקה, מדעי המחשב) יחד עם מקצועות מדעי החברה (פסיכולוגיה, סוציולוגיה, כלכלה), יחד עם מקצוע ממדעי הרוח (היסטוריה, ספרות).

תוכלו גם לכתוב עבודת מחקר (עבודת גמר) ברמה של 5 יח"ל בכל תחום בו תבחרו ובכך להרחיב את תחומי העניין שלכם.  בכל שנה זוכים תלמידי ביה"ס בפרסים על עבודות המחקר שלהם.

 

חוויה של פיתוח מודעות חברתית והעצמה אישית במסגרת סדנאות – סדנת מודל או"ם, סדנה בשיתוף עם המשמר החברתי של הכנסת, סדנת גרפיטי שבסיומה יציירו התלמידים את קיר הכניסה למרכז יום  לקשיש  ברמת השרון, סדנת תקשורת חברתית ועמידה מול קהל.

(הרחבה אודות הסדנאות בהסבר על  מסלול מנהיגות רב-תחומית)

 

חוויה חברתיתבמסלול הרב תחומי תלמדו במסגרת כיתת-אם של בני נוער נפלאים, נבונים, סקרנים שתחומי התעניינותם רבים והם שואפים להרחיבם. בני נוער ערכיים, תורמים, פעילים בתנועות נוער, בספורט, באמנויות, בהתנדבות ועוד. בני נוער מכבדים היודעים מהי חברות אמת, היוצרים מסגרת תומכת, תוססת ושמחה. שלל הפעילויות והעובדה שכל פעילות כוללת זמן חופשי מאפשרת גיבוש מיוחד במינו.

המרכיבים הללו כולם, כשהם עטופים ביחס חם ואנושי ובגישה המכבדת אתכם כבני אדם בוגרים ורגישים -

הם היוצרים את השלם הנפלא והמאתגר הזה -

המסלול הרב-תחומי.

 

סדנת תקשורת בין אישית

שכבת י"ב במסלול הרב תחומי

בסדנה מגבשת ומלאת הומור באמצעות תאטרון ואלתור תרגלו התלמידים את אחת המיומנויות החשובות ביותר בחיים שלנו- תקשורת בינאישית

תקשורת בין אישית נכונה יכולה לקדם אותנו, בעוד שתקשורת שגויה יכולה להרוס לנו מערכות יחסים