מסלול רב תחומי

כדי להיות מנהיג צריך ללמוד לזהות הזדמנויות


המסלול הרב-תחומי - חגיגה של חוויה וידע

המסלול הרב תחומי

המסלול הרב תחומי מיועד לתלמידים מצטיינים השואפים להרחיב את אופקיהם ולהעשיר את עולמם מעבר לתכנית הלימודים הרגילה. בתוכנית קיים שילוב מיוחד בין תחומי המדע והאומנויות ולמידה מעמיקה, לבין מסגרת חברתית ייחודית למסלול זה. כיתת החינוך מהווה לא רק מסגרת לימודית אלא גם קבוצה חברתית חמה ומלוכדת המתגבשת במהלך שלל הפעילויות והזמן הפנוי שמוקדש בהן כדי לאפשר אינטראקציה חברתית.

התוכנית שמה דגש על העשרה בתחומי המדעים המדויקים, החברה, האמנויות והרוח ומעניקה לתלמיד חוויה של ידע ורגש. ההעשרה כוללת יציאה לימי עיון במוסדות מחקר, קיומם של מפגשים מרחיבים דעת בביה"ס וצפייה מודרכת ומושכלת בביטויים של יצירה אמנותית בגווניה השונים –  מוסיקה, תיאטרון, אמנות פלסטית ומחול.חוויה של ידע  מפגשים עם מרצים אורחים המגיעים לביה"ס להרצאות וסדנאות בנושאי מדע, חברה, אומנות, כל זאת מנקודת מבט רב-תחומית: מדע בקולנוע, מסתרי המוח, מדע ואמנות חזותית.חוויה של התנסות והתפתחות אישית  בתנועה, קצב, משחק, ריקוד ואימפרוביזציה במסגרת סדנאות מרתקות – סדנת תקשורת בינאישית מגבשת ומלאה בהומור, סדנת תיאטרון ואימפרוביזציות, סדנת עמידה מול קהל, וסדנאות תנועה וקצב; חינוך ליזמות באמצעות מפגש מגוון יזמים לשיחות, להשראה ולרכישת כלים ליזמות תוך השתתפות בשבוע היזמות העולמי.חוויה של אמנות  צפייה במיטב הצגות התיאטרון העולות בארץ העוסקות בשאלות חברתיות באירועים היסטוריים ותרבותיים; פיתוח חשיבה יצירתית באמצעות סדנת אומן שאיננה רק לשם 'יצירת אמנות' אלא לשם 'תקשורת בעזרת אמנות' –  הזמנה להסתכל על המציאות שסביבנו במבט אחר: משחקי, אינטואיטיבי, יצירתי ואסוציאטיבי, ולהשתמש במבט הזה על מנת לחקור ולספר את סיפורינו; התקרבות לאומנות חזותית באמצעות סיורים מודרכים במוזיאון תל אביב לאומנות.חוויה של למידה   במסגרת הכיתה הרב-תחומית מתקיימת למידה ברמה גבוהה הכוללת דיון פורה והעשרה הדדית. דרכי הלמידה המגוונות משלבות סיורים לימודיים אותם מכינים התלמידים בדרכים יצירתיות ולא שגרתיות.

השנה לראשונה ב"רוטברג" פורצים את גבולות תחומי הדעת ולומדים את אותו הנושא בתחומי לימוד שונים. תלמידי הכיתה הרב תחומית יוצאים לסמינר חווייתי של יומיים שעוסק בנושא אחד ומתקיימת סביבו למידה רב תחומית – למידה של נושא אחד מבעד לכמה תחומי דעת שונים תוך התנסות פעילה בשטח.

מדי שנה תלמידי הרב תחומית זוכים בפרסים על עבודות מחקר שנכתבות ברמה של 5 יחידות לימוד אשר ניתן לשלב בכל אחד מתחומי הלימוד וכך להרחיב את תחומי העניין ולהתנסות בכתיבת עבודה ברמה אוניברסיטאית. בכל שנה זוכים תלמידים מביה"ס בפרסים על עבודות המחקר שלהם הנכתבות ברמה של 5 יחידות לימוד.

כמו כן, התלמידים יכולים להשתלב בתכנית "אקדמיה בתיכון" בשיתוף האוניברסיטה הפתוחה המיועדת לתלמידים מצטיינים ומאפשרת להמיר את בחינת הבגרות במקצוע נבחר בסדרה של קורסים אקדמיים תואמים ולצבור נקודות לתואר.חוויה חברתית – במסלול הרב תחומי התלמידים לומדים במסגרת כיתת-אם של בני נוער נפלאים, נבונים, סקרנים שתחומי התעניינותם רבים והם שואפים להרחיבם. הסביבה החברתית הינה ערכית, מכבדת, תוססת ושמחה אשר יחד עם שלל הפעילויות תורמת לגיבוש חברתי ייחודי.

המרכיבים הללו כולם, כשהם עטופים ביחס חם ואנושי ובגישה המכבדת אתכם כבני אדם בוגרים ורגישים -

הם היוצרים את השלם הנפלא והמאתגר הזה -

המסלול הרב-תחומי.

 

סדנת תקשורת בין אישית

שכבת י"ב במסלול הרב תחומי

בסדנה מגבשת ומלאת הומור באמצעות תאטרון ואלתור תרגלו התלמידים את אחת המיומנויות החשובות ביותר בחיים שלנו- תקשורת בינאישית

תקשורת בין אישית נכונה יכולה לקדם אותנו, בעוד שתקשורת שגויה יכולה להרוס לנו מערכות יחסים